Hvězdářský dalekohled Levenhuk Blitz 60 BASE - Vystavený předmět
Achromatický refraktor. Apertura: 60 mm. Ohnisková vzdálenost: 700 mm
| ID výrobku | 85267 |
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 2400000063131 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 73x23x15 cm |
| Přepravní hmotnost | 3.14 kg |
Speciální cena! Další slevy nebo speciální nabídky nelze v tomto případě uplatnit.
Výstavní kopie.
Tento obal je poškozen.
V opačném případě je produkt plně funkční.
Tuto položku si můžete objednat online nebo v příslušné maloobchodní prodejně. Výstavní kopie nelze vyměnit, vrátit nebo refundovat. Dalekohled Levenhuk Blitz 60 BASE je určený pro začínající astronomy. Snadno se s ním zachází a má rozšířenou sadu příslušenství. Je ideální ke studiu měsíční i pozemské krajiny. Tento model je ideální volbou pro ty, kteří se chtějí s vesmírem a astronomií seznámit. Je to skvělý dárek pro dospělé i pro děti. Díky optice ze skla s antireflexní vrstvou tento achromatický refraktor nabízí čistý a ostrý obraz. Díky velké apertuře (60 mm) umožňuje pozorování Měsíce a pozemské krajiny. Lze s ním také pozorovat jasné objekty hlubokého vesmíru a některé planety Sluneční soustavy, detaily však nebudou zřetelné. Azimutální vidlicová montáž je vybavena šroubem na svislé ose, která umožňuje přesné nastavení dalekohledu na požadovaný objekt. Nastavitelný hliníkový stativ je vybaven odkládací přihrádkou na příslušenství. Díky bohaté sadě příslušenství není nutné do dalekohledu investovat další prostředky, jedná se tedy o skvělý dárek pro amatérského vědce. Vlastnosti: Obsah sady:
| ID výrobku | 85267 |
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 2400000063131 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 73x23x15 cm |
| Přepravní hmotnost | 3.14 kg |
| Optická konstrukce | refraktor |
| Optické schéma | achromatický |
| Materiál optiky | optické sklo |
| Povrchová úprava optiky | antireflexní |
| Průměr objektivu (apertura), mm | 60 |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 700 |
| Maximální zvětšení, x | 120 |
| Poměr apertury | f/11.6 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 11.6 |
| Limitní hvězdná velikost | 10.99 |
| Okuláry | H 12,5 mm (56х), H 20 mm (35x), SR 4 mm (175х), stavěcí okulár 1,5x |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 0,965 |
| Barlowova čočka | 3x |
| Hledáček | optický, 5x24 |
| Okulárový výtah | ozubnice s pastorkem |
| Stativ | hliník |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | 600–1000 |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | altazimutální |
| Režim montáže optické trubice | šrouby |
| Materiál optického tubusu | kov |
| Typ uživatele | pro děti, začátečníci |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | velmi jednoduchý |
| Pozorovaný objekt | planety sluneční soustavy, pozemské objekty |
| Bohaté příslušenství | ✓ |
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vše o Levenhuk Strike NG
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Nejlepší je pozorovat hvězdnaté nebe mimo město, kde nejsou lampy a osvětlení. Ale i ve městě lze spatřit mnoho zajímavého
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb