Hvězdářský dalekohled Levenhuk Skyline PLUS 130S - Vystavený předmět
Newtonův reflektor. Apertura: 130 mm. Ohnisková vzdálenost: 900 mm
| ID výrobku | 86625 |
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 2400000066316 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 108x50x26 cm |
| Přepravní hmotnost | 17.9 kg |
Speciální cena! Další slevy nebo speciální nabídky nelze v tomto případě uplatnit.
Výstavní kopie.
Tento obal je poškozen.
V opačném případě je produkt plně funkční.
Tuto položku si můžete objednat online nebo v příslušné maloobchodní prodejně. Výstavní kopie nelze vyměnit, vrátit nebo refundovat. Teleskop Levenhuk Skyline PLUS 130S je výkonný Newtonův reflektor, který vás
seznámí s vesmírem a umožní pozorování jeho nejvzdálenějších míst.
Prostřednictvím tohoto teleskopu můžete pozorovat stovky hvězdokup, galaxií a
mlhovin, dvojité a pravidelné hvězdy a další objekty. Můžete také pozorovat
objekty Messier a objekty NGC – většina z nich je detailní a jasná. Můžete
také pozorovat vnější prostor. Tento teleskop je užitečný při pozorování
měsíčních kráterů větší než 4 km, ale také při pozorování Saturnu, Jupitera,
Marsu a Venuše. Levenhuk Skyline PLUS 130S je dokonalý teleskop pro důkladnou
kosmickou prohlídku. Optickou trubici můžete ovládat pomocí azimutální montáže. Je trochu
komplikovanější než azimutální montáž, ale umožňuje přesné a bezproblémové
sledování nebeských objektů. Trvá to nějakou dobu, než se jej naučíte ovládat,
ale kvalitní a pohodlné pozorování bude příjemným výsledkem. Montáž je
připevněna k hliníkovému stativu s nastavitelnou výškou: můžete ji snadno
přizpůsobit své výšce. Zásuvka pro příslušenství může být snadno upevněna na
stativu. Tento teleskop je vybaven rozšířenou sadou optických doplňků. Optický hledáček
s 6násobným zvětšováním pomáhá zaměřovat optickou trubici na nebeské předměty.
Dva okuláry umožňují volbu vhodného zvětšení pro pozorování. Objektivy Barlow
zvětšují výkon optiky. Teleskop Levenhuk Skyline PLUS 130S nevyžaduje další
nákupy, protože vše potřebné je již v dané sadě. Vlastnosti: Obsah sady:
| ID výrobku | 86625 |
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 2400000066316 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 108x50x26 cm |
| Přepravní hmotnost | 17.9 kg |
| Optická konstrukce | reflektor |
| Optické schéma | Newtonian |
| Materiál optiky | optické sklo |
| Povrchová úprava optiky | oxid křemičitý |
| Apertura, mm | 130 |
| Tvar čočky (zrcadla) | sférická |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 900 |
| Maximální zvětšení, x | 260 |
| Poměr apertury | f/6.9 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 1.1 |
| Limitní hvězdná velikost | 12.5 |
| Okuláry | SUPER 10 mm (90x), SUPER 25 mm (36x) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Barlowova čočka | 2x |
| Hledáček | optický, 6x24 |
| Okulárový výtah | 1,25", stojan a pastorek, jedna rychlost |
| Stativ | hliník |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | 700–1270 |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | paralaktická, EQ2 |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Typ uživatele | začátečníci, zkušení uživatelé |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | komplikované |
| Pozorovaný objekt | objekty hlubokého vesmíru |
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vše o Levenhuk Strike NG
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Nejlepší je pozorovat hvězdnaté nebe mimo město, kde nejsou lampy a osvětlení. Ale i ve městě lze spatřit mnoho zajímavého
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb