Fototeleskop Levenhuk Kelvin MAK60 mini AZ
Kompaktní observatoř pro váš smartphone. Zachyťte Měsíc i krásy přírody. Uchovejte ty nejjasnější okamžiky svých objevů
| ID výrobku | 86466 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555027708 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 34x61x35 cm |
| Přepravní hmotnost | 9.8 kg |
Fototeleskop Levenhuk Kelvin MAK60 promění jakýkoli smartphone v přenosnou observatoř. Zobrazuje hvězdy v ostrých a jasných detailech, nikoli jako rozmazané tečky. Udělejte první krok do světa astrofotografie bez speciálního školení nebo složitého fotografického vybavení a podělte se o své objevy se světem.
Sada obsahuje vše, co potřebujete, abyste mohli začít pořizovat snímky hned po sestavení. Připojte smartphone pomocí adaptéru, zarovnejte fotoaparát s okulárem, namiřte teleskop na Měsíc a poté nastavte zaostření. Nyní můžete pořizovat fotografie a nahrávat videa. Teleskop je skvělý také pro pozorování ve dne. Stačí jej namířit třeba na ptáka, vzdálenou budovu nebo krajinu a pořídit úžasné snímky s velkým zvětšením.
Fototeleskop má dostatečný výkon pro průzkum měsíčního povrchu. Můžete si detailně prohlédnout velké krátery, měsíční moře a pohoří. Vzpomínáte si na obrázky v astronomických knížkách, které vás v dětství fascinovaly? Teď můžete to samé spatřit na vlastní oči! Chcete-li pořídit ostré snímky bez rozmazání, použijte dálkovou spoušť Bluetooth. Stačí jediné kliknutí a dokonalý snímek je na světě.
Tento kompaktní a lehký fototeleskop se rychle stane vaším oblíbeným společníkem na cestách. Ať už jste na balkoně ve městě, na venkově nebo na pláži za svitu Měsíce, Levenhuk Kelvin MAK vám přiblíží vesmír, ať jste kdekoli.
Klíčové vlastnosti:
- Určen pro milovníky přírody a začínající astronomy: pozorujte a fotografujte svět pomocí svého smartphonu
- Ruční ovládání vám umožní zažít radost z vlastního vyhledávání nebeských objektů
- Dálková spoušť Bluetooth eliminuje chvění fotoaparátu a zajišťuje ostré snímky bez rozmazání
- Přesný okulárový výtah zajišťuje dokonale ostrý obraz v každém záběru
- Kompaktní design a rychlá montáž usnadňují zkoumání a zachycování světa kolem vás
- Připraven k použití ihned po vybalení z krabice: skvělý nápad na dárek pro každou příležitost
- Kompatibilní s jakýmkoli smartphonem se systémem iOS nebo Android
Obsah sady:
- Optický tubus hvězdářského dalekohledu
- Adaptér na chytrý telefon
- Dálková spoušť Bluetooth
- Alt-azimutální montáž
- Optický hledáček 5x24
- Diagonální zrcátko 90°
- Okulár PHOTO 10 mm
- Okulár PHOTO 20 mm
- Hliníkový stativ
- Přihrádka na příslušenství
- Rybinová deska
- Návod k použití a záruční list
| ID výrobku | 86466 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555027708 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 34x61x35 cm |
| Přepravní hmotnost | 9.8 kg |
| Optická konstrukce | katadioptrický |
| Optické schéma | Maksutov-Cassegrain |
| Materiál optiky | optické sklo |
| Povrchová úprava optiky | hliník, širokopásmová antireflexní vrstva |
| Průměr objektivu (apertura), mm | 60 |
| Tvar čočky (zrcadla) | sférická |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 830 |
| Maximální zvětšení, x | 120 |
| Poměr apertury | f/13.8 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 2 |
| Limitní hvězdná velikost | 10 |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Nejkratší vzdálenost zaostření, m | 8 |
| Barlowova čočka | ne |
| Hledáček | optický, 5x24 |
| Okulárový výtah | přesný, s ukazatelem zaostřené vzdálenosti |
| Stativ | hliník |
| Hmotnost stativu, kg | 1.2 |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | altazimutální |
| Systémy pohonu | 360° šnekový převod |
| Montážní nástavec | zdířka se závitem 3/8" |
| Hmotnost montáže, kg | 0.5 |
| Maximální užitečné zatížení, kg | 1.5 |
| Režim montáže optické trubice | rybinová deska (standard Vixen) |
| Rybinová montáž | ✓ |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Fotografie z chytrého telefonu | ✓ |
| Typ uživatele | začátečníci, zkušení uživatelé |
| Pozorovaný objekt | planety sluneční soustavy, pozemské objekty |
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb