Fototeleskop Levenhuk Kelvin MAK90 AZ GOTO Wi-Fi
Vesmír ve vašem smartphonu. Kompaktní teleskop GoTo pro cestování, astrofotografii a pozorování, na které budete vzpomínat celý život
| ID výrobku | 86468 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555027722 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 20x105x40 cm |
| Přepravní hmotnost | 8 kg |
Fototeleskop Levenhuk Kelvin MAK90 je určen pro každého, kdo chce pozorovat a fotografovat noční oblohu bez zbytečných starostí. Stačí teleskop sestavit, připojit smartphone a zarovnat fotoaparát s okulárem. Můžete ihned začít pořizovat fotografie a videa a poté se o své inspirativní fotografie podělit se světem. Teleskop udělá všechnu těžkou práci při hledání a sledování hvězd a planet za vás.
Připojte teleskop ke smartphonu prostřednictvím Wi-Fi. Mobilní aplikace se stane vaším dálkovým ovladačem a umožní vám přístup k více než 11 000 nebeských objektů, od Měsíce a Saturnu po jasné kulové hvězdokupy a mlhoviny. Stačí klepnout na cíl na obrazovce a teleskop jej automaticky vyhledá a sleduje, zatímco vy zaostřujete a pořizujete snímky.
Levenhuk Kelvin MAK vám umožní odhalit tajemství vesmíru a objevit krásy světa kolem vás. Můžete s ním pozorovat divokou zvěř, zkoumat strukturu ptačího peří, zkoumat členitý horský terén, studovat pobřeží nebo obdivovat architektonické detaily. Obraz v teleskopu je správně orientovaný, stejně jako při pohledu přes výkonný pozorovací dalekohled. Chcete-li se vyhnout náhodnému chvění fotoaparátu, použijte přiloženou dálkovou spoušť Bluetooth pro ostré snímky bez rozmazání.
Díky krátkému tubusu si teleskop můžete snadno vzít s sebou na výlety do přírody nebo na cesty, abyste mohli prozkoumávat vesmír a pořizovat úžasné fotografie kdekoli a kdykoli!
Klíčové vlastnosti:
- Určen pro pozorování vesmíru a astrofotografii pomocí smartphonu
- Dálková spoušť Bluetooth umožňuje pořizovat ostré snímky, aniž byste se teleskopu dotkli
- Jakákoli hvězda na dosah ruky: vyberte objekt v mobilní aplikaci a teleskop na něj automaticky zamíří
- Přesný okulárový výtah pro plynulé a přesné ostření, který poskytuje živé a detailní snímky
- Vzpřímený obraz v hledáčku i okuláru pro pohodlné pozorování a fotografování
- Kompaktní design umožňuje snadné přenášení v příručním zavazadle nebo batohu
- Adaptér je vhodný pro jakýkoli telefon se systémem iOS nebo Android
Obsah sady:
- Optický tubus hvězdářského dalekohledu
- Adaptér na chytrý telefon
- Dálková spoušť Bluetooth
- Alt-azimutální montáž GoTo s Wi-Fi
- Optický hledáček 6x21 se správně orientovaným obrazem
- 90° převracející hranol
- Okulár 20 mm, 70°
- Ocelový stativ
- Přihrádka na příslušenství
- Rybinová deska
- Brašna na optický tubus
- Návod k použití a záruční list
| ID výrobku | 86468 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555027722 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 20x105x40 cm |
| Přepravní hmotnost | 8 kg |
| Optická konstrukce | katadioptrický |
| Optické schéma | Maksutov-Cassegrain |
| Materiál optiky | optické sklo |
| Povrchová úprava optiky | hliník, širokopásmová antireflexní vrstva |
| Průměr objektivu (apertura), mm | 90 |
| Tvar čočky (zrcadla) | sférická |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 1170 |
| Maximální zvětšení, x | 180 |
| Poměr apertury | f/13 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 1.3 |
| Limitní hvězdná velikost | 11 |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Nejkratší vzdálenost zaostření, m | 8 |
| Barlowova čočka | ne |
| Hledáček | optický, 6x21 se správně orientovaným obrazem |
| Okulárový výtah | přesný, s ukazatelem zaostřené vzdálenosti |
| Stativ | ocel |
| Hmotnost stativu, kg | 2.7 |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | automatické navádění, manuální |
| Montáž | altazimutální, plně počítačová |
| Systémy pohonu | 360° šnekový převod, stejnosměrný servomotor s rozlišením 0,676 obloukové sekundy |
| Montážní nástavec | zdířka se závitem 3/8" |
| Hmotnost montáže, kg | 1.2 |
| Maximální užitečné zatížení, kg | 4.5 |
| Porty | USB typu C (pro aktualizaci firmwaru), napájecí vstup 12 V, port SNAP |
| Automatické sledování objektů | ✓ |
| Wi-Fi | ✓ |
| Ruční ovladač | bezplatná aplikace Acuter Sky ke stažení (iOS a Android) |
| Možnost připojení dalších zařízení | mobilní zařízení se systémem iOS a Android |
| Napájení | 12–14 V DC, 0,75 A |
| Režim montáže optické trubice | rybinová deska (standard Vixen) |
| Rybinová montáž | ✓ |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Fotografie z chytrého telefonu | ✓ |
| Typ uživatele | začátečníci, zkušení uživatelé |
| Pozorovaný objekt | planety Sluneční soustavy a objekty hlubokého vesmíru, pozemské objekty |
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb