Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova BASE 60/500
Pro vaše první snímky vesmíru a přírody. Ideální volba pro fotografování Měsíce a pozemských objektů smartphonem
| ID výrobku | 86569 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028194 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 79x31x22 cm |
| Přepravní hmotnost | 4.4 kg |
Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova BASE 60/500 je vaším osobním průvodcem po povrchu Měsíce. Ukáže vám nejznámější krátery, jako jsou Tycho, Clavius, Koperník a Platón. Uvidíte také méně známé krátery, například trojici Maginus, Kirch a Catharina. S tímto přístrojem budete terén nejen pozorovat, ale také zkoumat jeho detaily: měsíční terasy, vrcholy, trhliny a hřbety. Tyto krásné pohledy můžete okamžitě zachytit pořizováním fotografií nebo videí pouze pomocí smartphonu.
Levenhuk Kelvin Nova BASE 60/500 lze namířit také na planety. Ukáže vám, že nejsou jen tečkami na obloze. Rozeznáte tvar Saturnu, uvidíte velké měsíce Jupiteru a spatříte srpek Venuše. To vše zvládnete bez školení nebo přípravy. Ovládací rukojeť montáže zajišťuje velmi snadné použití fototeleskopu a umožňuje zamířit na cíl stejně jako s běžným pozorovacím dalekohledem.
Obraz v okuláru je správně orientovaný a přirozený pro oko, nikoli převrácený jako u jiných refraktorů. S teleskopem Nova BASE 60/500 proto můžete pozorovat a fotografovat nejen vesmír, ale také hory, stromy, divokou přírodu a ptáky.
Součástí sady je dálková spoušť Bluetooth pro smartphone. Pomáhá pořizovat fotografie bez dotyku teleskopu. Tím ochráníte své cenné snímky před rozmazáním a neostrostí.
Konstrukce je kompaktní a lehká a fototeleskop se sestavuje snadno a rychle. Kelvin Nova BASE 60/500 je vynikající volbou pro začínající astronomy a mobilní fotografy každého věku.
Klíčové vlastnosti:
- Dálková spoušť Bluetooth zajišťuje ostré fotografie bez rozmazání
- Univerzální adaptér pro smartphone je vhodný pro všechna zařízení iPhone a Android
- Ukládání fotografií přímo do galerie pro okamžité sdílení
- Správně orientovaný obraz je ideální pro astronomická i pozemská pozorování
- Pevný hliníkový stativ poskytuje stabilitu na jakémkoli povrchu
- Praktická odkládací přihrádka na příslušenství udrží výbavu vždy po ruce
- Ideální dárek "vše v jednom" se vším potřebným příslušenstvím v balení
Obsah sady:
- Optický tubus hvězdářského dalekohledu
- Adaptér pro smartphone
- Dálková spoušť Bluetooth
- Alt-azimutální montáž
- Optický pointační dalekohled 5x24
- Diagonální zrcátko 90°
- Okulár Kellner MA 10 mm
- Okulár Kellner MA 20 mm
- Barlowova čočka 3x
- Hliníkový stativ
- Přihrádka na příslušenství
- Návod k použití a záruční list
| ID výrobku | 86569 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028194 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 79x31x22 cm |
| Přepravní hmotnost | 4.4 kg |
| Optická konstrukce | refraktor |
| Materiál optiky | optické sklo |
| Povrchová úprava optiky | plně potažený |
| Průměr objektivu (apertura), mm | 60 |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 500 |
| Maximální zvětšení, x | 120 |
| Poměr apertury | f/8.33 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 2.3 |
| Limitní hvězdná velikost | 10.5 |
| Okuláry | Kellner MA 10 mm (50x), Kellner MA 20mm (25x) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Barlowova čočka | 3x |
| Hledáček | optický, 5x24 |
| Okulárový výtah | 1,25" |
| Stativ | hliník |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | Nastavitelný, až do 1140 |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | alt-azimutální |
| Režim montáže optické trubice | rybinová deska |
| Rybinová montáž | ✓ |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Fotografie z chytrého telefonu | ✓ |
| Typ uživatele | pro děti, začátečníci |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | snadný postup |
| Pozorovaný objekt | planety sluneční soustavy, pozemské objekty |
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb