Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova BASE 70/400
Na výlety do přírody, krásné fotografie ze smartphonu a nezapomenutelné zážitky. Ultrakompaktní provedení se širokoúhlým objektivem
| ID výrobku | 86570 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028200 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 58x11x20 cm |
| Přepravní hmotnost | 2.5 kg |
S teleskopem Levenhuk Kelvin Nova BASE 70/400 se může profesionálním astrofotografem stát každý. K proniknutí do tajemství vesmíru vám stačí pár minut času a vlastní smartphone. Sestavte fototeleskop, upevněte telefon do adaptéru a můžete hned začít fotografovat!
Namiřte teleskop na Měsíc a připravte se na úžasný pohled na krátery, hory, moře a hřbety. Saturn se ukáže jako malá kulička s prstenci připomínajícími drobná ouška a u disku Jupiteru rozeznáte jeho čtyři hlavní měsíce. Teleskop odhalí také objekty hlubokého vesmíru. Například Jesličky a Velká hvězdokupa v Herkulu se vám přímo před očima rozpadnou na třpytivé hvězdy.
Chcete změnu? Namiřte teleskop k obzoru a prozkoumejte pozemskou krajinu s výhledem jako přes pozorovací dalekohled. Pro pořízení jasné fotografie bez dotyku přístroje stiskněte tlačítko dálkové spouště Bluetooth smartphonu. Své fotografie můžete během okamžiku sdílet s přáteli přímo z galerie telefonu.
Ovládání teleskopu je velmi jednoduché. Stačí uchopit ovládací rukojeť a namířit teleskop na cíl. K fotografování vesmíru a přírody nepotřebujete žádné předchozí znalosti ani dovednosti.
Vezměte si Levenhuk Kelvin Nova BASE 70/400 na výlet nebo kempování a dodejte svým cestovatelským zážitkům ještě větší kouzlo! Součástí sady je přepravní brašna.
Klíčové vlastnosti:
- Dálková spoušť Bluetooth zajišťuje živé a ostré fotografie během okamžiku
- Adaptér je kompatibilní s jakýmkoli modelem Android nebo iPhone
- Orientujte se na obloze jako profesionál díky praktickému optickému pointačnímu dalekohledu
- Ovládací rukojeť pomáhá zamířit na objekt a rychle vytvořit dokonalou kompozici
- Zařízení 3 v 1: teleskop pro poznávání oblohy, pozorovací dalekohled pro pozemská pozorování a mobilní fotografické studio
- Ideální volba pro cestování, výpravy za hvězdami a fotografování Měsíce i přírody
Obsah sady:
- Optický tubus hvězdářského dalekohledu
- Adaptér pro smartphone
- Dálková spoušť Bluetooth
- Alt-azimutální montáž
- Pointační dalekohled 5x20
- Diagonální hranol 90°
- Okulár Kellner MA 10 mm
- Okulár Kellner MA 20 mm
- Barlowova čočka 3x
- Hliníkový stativ
- Přihrádka na příslušenství
- Přepravní brašna
- Návod k použití a záruční list
| ID výrobku | 86570 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028200 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 58x11x20 cm |
| Přepravní hmotnost | 2.5 kg |
| Optická konstrukce | refraktor |
| Materiál optiky | optické sklo |
| Povrchová úprava optiky | modrá, plně potažený |
| Průměr objektivu (apertura), mm | 70 |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 400 |
| Maximální zvětšení, x | 140 |
| Poměr apertury | f/5.71 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 2 |
| Limitní hvězdná velikost | 10.9 |
| Okuláry | Kellner MA 10 mm (40x), Kellner MA 20 mm (20x) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Barlowova čočka | 3x |
| Hledáček | optický, 5х20 |
| Okulárový výtah | 1,25" |
| Stativ | hliník |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | Nastavitelný, až do 1140 |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | alt-azimutální |
| Režim montáže optické trubice | rybinová deska |
| Rybinová montáž | ✓ |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Fotografie z chytrého telefonu | ✓ |
| Typ uživatele | začátečníci |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | snadný postup |
| Pozorovaný objekt | planety sluneční soustavy, pozemské objekty |
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb