Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova PLUS 114/500
Pro fotografování objektů hlubokého vesmíru pomocí smartphonu. Široké zorné pole pro působivá panoramata
| ID výrobku | 86564 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028149 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 90x38x25 cm |
| Přepravní hmotnost | 8.1 kg |
Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova PLUS 114/500 je vaše osobní observatoř a studio pro fotografování vesmíru. Pryč jsou časy, kdy zkoumání vesmíru vyžadovalo speciální dovednosti a pokročilé znalosti! Nyní můžete objevovat hvězdy přímo ze svého smartphonu. Stačí jej upevnit do speciálního adaptéru a můžete začít pořizovat působivé fotografie a videa.
Kelvin Nova PLUS 114/500 je ideální vstupní bránou do hlubin vesmíru. Je určen pro pozorování Mléčné dráhy, velkých hvězdokup a mlhovin při malém zvětšení. Fototeleskop poskytuje široké zorné pole. Díky tomu se rozsáhlé Plejády nebo galaxie Andromeda vejdou celé do zorného pole obklopené hvězdným pozadím. Optika sbírá dostatek světla, takže tyto objekty nejen uvidíte, ale rozeznáte i jejich tvar a strukturu.
S Kelvin Nova PLUS můžete zachytit nejen objekty hlubokého vesmíru, ale také ohony komet a Měsíc. Povrch Měsíce se vám ukáže v celé své kráse, protože sada obsahuje speciální lunární filtr. Ten snižuje nadměrný jas, zlepšuje kontrast a pomáhá jasně vidět krátery, pohoří, moře i poloostrovy.
Nedělejte kompromisy v ostrosti fotografií – použijte dálkové ovládání Bluetooth. Připojte jej ke smartphonu a používejte jej jako spoušť pro pořizování fotografií, aniž byste museli vstávat nebo se dotýkat teleskopu. S ním zapomenete na rozmazané snímky a můžete se hrdě dělit o krásné fotografie s dalšími nadšenci!
Azimutální montáž velmi usnadňuje ovládání a relativně kompaktní rozměry fototeleskopu umožňují vzít si jej s sebou na chatu, piknik nebo túru.
Klíčové vlastnosti:
- Dálková spoušť Bluetooth pro ostré fotografie bez dotyku teleskopu
- Adaptér pro smartphone je kompatibilní se všemi modely iPhone a Android
- Připraven k použití ihned po vybalení díky veškerému potřebnému příslušenství v sadě
- Optika s hliníkovou vrstvou zajišťuje jasnou viditelnost i slabých objektů
- Hledáček s červenou tečkou pro rychlé vyhledávání cílů na obloze – neztrácejte čas nastavováním a začněte ihned pozorovat
- Díky odkládací přihrádce na příslušenství budete mít veškeré příslušenství snadno po ruce
- Široké zorné pole a vysoká schopnost sběru světla pro ideální pozorování hlubokého vesmíru a Měsíce
- Kompaktní tubus a jednoduché ovládání pro snadnou přepravu a rychlou manipulaci
Obsah sady:
- Optický tubus hvězdářského dalekohledu
- Adaptér pro smartphone
- Dálková spoušť Bluetooth
- Alt-azimutální montáž
- Hledáček s červenou tečkou
- Okulár Kellner MA 10 mm
- Okulár Kellner MA 20 mm
- Asférický okulár 4 mm
- Lunární filtr
- Barlowova čočka 2x
- Hliníkový stativ
- Přihrádka na příslušenství
- Návod k použití a záruční list
| ID výrobku | 86564 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028149 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 90x38x25 cm |
| Přepravní hmotnost | 8.1 kg |
| Optická konstrukce | reflektor |
| Optické schéma | Newtonian |
| Materiál optiky | BK-7 |
| Povrchová úprava optiky | hliník, povrchová úprava 80% |
| Apertura, mm | 114 |
| Tvar čočky (zrcadla) | sférická |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 500 |
| Maximální zvětšení, x | 228 |
| Poměr apertury | f/4.38 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 1.23 |
| Limitní hvězdná velikost | 12.3 |
| Okuláry | Kellner MA 10 mm (50x), Kellner MA 20mm (25x), asférický 4 mm (125x) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Barlowova čočka | 2x |
| Hledáček | s červeným bodem (Red Dot) |
| Okulárový výtah | 1,25" |
| Filtry v sadě | lunární |
| Stativ | hliník |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | nastavitelný, až do 1200 |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | azimut |
| Režim montáže optické trubice | rybinová deska |
| Rybinová montáž | ✓ |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Fotografie z chytrého telefonu | ✓ |
| Typ uživatele | zkušení uživatelé |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | snadný postup |
| Pozorovaný objekt | objekty hlubokého vesmíru |
a stahování
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb