Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova PLUS 130/650
Pro fotografování objektů hlubokého vesmíru pomocí smartphonu. Maximální jas a detail v každém snímku
| ID výrobku | 86565 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028156 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 93x48x26 cm |
| Přepravní hmotnost | 17 kg |
Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova PLUS 130/650 vám poslouží jako osobní observatoř a astrofotografické studio. Namiřte jej na objekty, sledujte cíle při jejich pohybu po obloze a pořizujte působivé fotografie a videa bez pokročilých znalostí nebo zdlouhavého nastavování! Stačí sestavit obsah balení, upevnit smartphone do praktického adaptéru a můžete začít.
Levenhuk Kelvin Nova PLUS 130/650 je určen pro promyšlené a pohodlné pozorování i fotografování objektů hlubokého vesmíru při malém až středním zvětšení. Poskytuje široké zorné pole a plné ponoření do detailů. Sbírá dostatek světla a působivě odhaluje velké hvězdokupy, mlhoviny a galaxie. Plejády, Orion, Andromeda, Mléčná dráha i stovky slabších objektů hlubokého vesmíru se vám jasně ukážou před očima.
Zajímavé je i pozorování Měsíce. Speciální filtr zvýrazňuje ostrost a kontrast jeho povrchu, takže můžete pořizovat působivé snímky.
Montáž pomáhá sledovat nebeské objekty při jejich pohybu po obloze, aby vždy zůstaly v zorném poli. Nastavte zaostření, zachyťte dokonalý okamžik, stiskněte spoušť a obdivujte svou krásnou fotografii! Abyste vzácný snímek omylem nerozmazali, ovládejte kameru na dálku pomocí dálkové spouště Bluetooth pro smartphone. Stačí jedno stisknutí a fotografie je uložena.
Klíčové vlastnosti:
- Dálková spoušť Bluetooth pro ostré fotografování na dálku
- Adaptér pro smartphone kompatibilní se všemi zařízeními iPhone a Android
- Dárek připravený pro každou příležitost – vše potřebné k pozorování je součástí balení
- Snadné sledování nebeských objektů při jejich pohybu po obloze díky rovníkové montáži
- Navigujte mezi hvězdami jako profesionál díky pointačnímu hledáčku s červenou tečkou
- Pořizujte detailní snímky hlubokého vesmíru s vynikajícím kontrastem díky 130mm zrcadlu, které sbírá o 30 % více světla než 114mm zrcadlo
- Prozkoumejte nejjemnější detaily povrchu Měsíce se speciálním filtrem
Obsah sady:
- Optický tubus hvězdářského dalekohledu
- Adaptér pro smartphone
- Dálková spoušť Bluetooth
- Rovníková montáž
- Hledáček s červenou tečkou
- Okulár Kellner MA 10 mm
- Okulár Kellner MA 20 mm
- Asférický okulár 4 mm
- Lunární filtr
- Barlowova čočka 2x
- Ocelový stativ
- Přihrádka na příslušenství
- Návod k použití a záruční list
| ID výrobku | 86565 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028156 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 93x48x26 cm |
| Přepravní hmotnost | 17 kg |
| Optická konstrukce | reflektor |
| Optické schéma | Newtonian |
| Materiál optiky | BK-7 |
| Povrchová úprava optiky | hliník, povrchová úprava 80% |
| Apertura, mm | 130 |
| Tvar čočky (zrcadla) | sférická |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 650 |
| Maximální zvětšení, x | 260 |
| Poměr apertury | f/5 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 1.1 |
| Limitní hvězdná velikost | 12.6 |
| Okuláry | Kellner MA 10 mm (65x), Kellner MA 20 mm (33x), asférický 4 mm (163x) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Barlowova čočka | 2x |
| Hledáček | s červeným bodem (Red Dot) |
| Okulárový výtah | 1,25" |
| Filtry v sadě | lunární |
| Stativ | ocel |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | nastavitelný, až do 1350 |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | paralaktická montáž |
| Režim montáže optické trubice | připevňovací kroužky (součást balíčku) |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Fotografie z chytrého telefonu | ✓ |
| Typ uživatele | zkušení uživatelé |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | snadný postup |
| Pozorovaný objekt | objekty hlubokého vesmíru |
a stahování
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb