Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova PLUS 90/660
Pro fotografování Měsíce a jasných planet pomocí smartphonu. Maximální výsledky bez složitého nastavování
| ID výrobku | 86566 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028163 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 90x46x21 cm |
| Přepravní hmotnost | 8.15 kg |
Sníte o odhalování tajemství vesmíru? Fototeleskop Levenhuk Kelvin Nova PLUS 90/660 vám s tím pomůže! Pozorujte nebeské objekty, pořizujte jejich fotografie nebo videa a sdílejte své objevy se svými blízkými pouze pomocí smartphonu. Sestavte teleskop, upevněte zařízení iPhone nebo Android do adaptéru a rychle začněte bez pokročilých znalostí.
Objevte krásu povrchu Měsíce a díky speciálnímu filtru si užijte ještě detailnější a pro oči pohodlnější pozorování. Prozkoumejte Saturnovy prstence, hlavní měsíce Jupiteru a srpek ubývající Venuše. Najděte třpytivé hvězdokupy Plejády a Jesličky, plynné oblaky mlhoviny v Orionu a protáhlé skvrny galaxií Andromeda, Doutník a Bodeho galaxie. Jednoduše klepněte na obrazovku smartphonu a uchovejte si tyto kosmické pohledy ve své galerii navždy.
Fototeleskop nebude zahálet ani přes den, protože jej můžete použít jako výkonný pozorovací dalekohled pro zkoumání a fotografování přírody i krajiny. Na rozdíl od mnoha podobných modelů, které zobrazují převrácený a zrcadlově obrácený obraz, vám Levenhuk Kelvin Nova PLUS 90/660 umožní vidět okolní svět v nejpřirozenější orientaci.
Abyste neustálými dotyky nerozechvěli teleskop a nerozmazali snímky, použijte praktickou dálkovou spoušť Bluetooth. Ovládejte spoušť na dálku a pořizujte barevné fotografie, aniž byste museli opustit své místo. Zatímco odpočíváte, Levenhuk Kelvin Nova PLUS 90/660 odvede všechnu těžkou práci, abyste si mohli jednoduše užívat výsledky!
Klíčové vlastnosti:
- Dálková spoušť Bluetooth pro hands-free fotografování z dálky
- Adaptér je kompatibilní se všemi modely iPhone a smartphony Android
- Správně orientovaný obraz při pozorování vesmíru i pozemské krajiny
- Pořizujte fotografie a videa smartphonem a okamžitě sdílejte vzácné snímky s přáteli a rodinou
- Nevyžaduje žádné speciální znalosti ani dovednosti, takže obsluhu zvládnou snadno i začátečníci v astronomii
- Přiložený lunární filtr tlumí jas a zvyšuje kontrast, aby odhalil nejjemnější detaily měsíčního povrchu
- Ideální sestava pro fotografování Měsíce, planet, dvojhvězd a přírodní krajiny
Obsah sady:
- Optický tubus hvězdářského dalekohledu
- Adaptér pro smartphone
- Dálková spoušť Bluetooth
- Alt-azimutální montáž
- Hledáček s červenou tečkou
- Diagonální hranol 90°
- Okulár Kellner MA 10 mm
- Okulár Kellner MA 20 mm
- Asférický okulár 4 mm
- Barlowova čočka 2x
- Hliníkový stativ
- Přihrádka na příslušenství
- Návod k použití a záruční list
| ID výrobku | 86566 |
| Značka | Kelvin |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028163 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 90x46x21 cm |
| Přepravní hmotnost | 8.15 kg |
| Optická konstrukce | refraktor |
| Materiál optiky | optické sklo |
| Povrchová úprava optiky | několikanásobná antireflexní vrstva |
| Průměr objektivu (apertura), mm | 90 |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 660 |
| Maximální zvětšení, x | 180 |
| Poměr apertury | f/7.33 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 1.4 |
| Limitní hvězdná velikost | 11.8 |
| Okuláry | Kellner MA 10 mm (66x), Kellner MA 20 mm (33x), asférický 4 mm (165x) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Barlowova čočka | 2x |
| Hledáček | s červeným bodem (Red Dot) |
| Okulárový výtah | 1,25" |
| Stativ | hliník |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | nastavitelný, až do 1200 |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | altazimutální |
| Režim montáže optické trubice | rybinová deska |
| Rybinová montáž | ✓ |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Fotografie z chytrého telefonu | ✓ |
| Typ uživatele | začátečníci, zkušení uživatelé |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | snadný postup |
| Pozorovaný objekt | planety sluneční soustavy, pozemské objekty |
a stahování
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb