Hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline BASE 60/700 AZ2
Achromatický refraktor. Apertura: 60 mm. Ohnisková vzdálenost: 700 mm
| ID výrobku | 86200 |
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028378 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 97x28x17 cm |
| Přepravní hmotnost | 4.63 kg |
Levenhuk New Skyline BASE 60/700 AZ2 je achromatický refraktor s 60mm aperturou a ohniskovou vzdáleností 700 mm. Umožňuje pozorovat Měsíc, Saturn, Jupiter, Mars a další objekty Sluneční soustavy. Nástroj je univerzální: můžete jej použít jako hvězdářský dalekohled pro pozorování noční oblohy nebo jako pozorovací dalekohled pro pozorování pozemských objektů. Tento model nevyžaduje žádné složité nastavení, takže můžete začít zkoumat hned po vybalení. Je to nádherný dárek, který může v dětech i dospělých vzbudit celoživotní zájem o astronomii.
Jednoduché ovládání montáže
Optický tubus je nainstalován na alt-azimutální montáž AZ2. Jedná se o velmi intuitivní systém: tubusem můžete jednoduše pohybovat nahoru a dolů nebo do stran. Pojistné šrouby umožňují zajistit hvězdářský dalekohled na místě, jakmile najdete svůj cíl. Stativ je vyroben z lehkého, ale odolného hliníku. Výšku stativu můžete nastavit podle potřeby pozorovatele, což je praktické zejména v případě, že hvězdářský dalekohled používají dospělí i děti. Díky přihrádce na příslušenství budete mít veškeré příslušenství snadno po ruce.
Rozšířená sada příslušenství
Hvězdářský dalekohled je dodáván s kompletním vybavením. K dispozici jsou okuláry 10 mm (70x) a 20 mm (35x), diagonální zrcátko a kolmý okulár 1,5x, který poskytuje správně orientovaný obraz. Chcete-li zvětšení zdvojnásobit, stačí přidat přiloženou Barlowovu čočku 2x. Speciální lunární filtr snižuje jas Měsíce a pomáhá pozorovat více detailů povrchu.
Klíčové vlastnosti:
- Refraktor pro začátečníky s 60mm aperturou a ohniskovou vzdáleností 700 mm
- Rozšířená sada příslušenství včetně Barlowovy čočky 2x a okulárů 10 mm a 20 mm
- Kolmý okulár 1,5x pro pohodlné pozorování pozemských objektů se správně orientovaným obrazem
- Stativ z lehkého hliníku s nastavitelnou výškou a přihrádka na příslušenství
- Snadno použitelná alt-azimutální montáž, která je ideální pro děti a začínající uživatele
- Vyroben pro astronomická i pozemská pozorování
Obsah sady:
- Optický tubus hvězdářského dalekohledu
- Okulár SUPER 10 mm, 1,25"
- Okulár SUPER 20 mm, 1,25"
- Kolmý okulár 1,5x, 1,25"
- Diagonální zrcátko 90° (1,25")
- Barlowova čočka 2х, 1,25"
- Lunární filtr
- Optický hledáček 5x24
- Alt-azimutální montáž (AZ2)
- Hliníkový stativ
- Přihrádka na příslušenství
- Návod k použití a záruční list
| ID výrobku | 86200 |
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028378 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 97x28x17 cm |
| Přepravní hmotnost | 4.63 kg |
| Optická konstrukce | refraktor |
| Optické schéma | achromatický |
| Průměr objektivu (apertura), mm | 60 |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 700 |
| Maximální zvětšení, x | 120 |
| Poměr apertury | f/11.7 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 1.92 |
| Limitní hvězdná velikost | 10.7 |
| Okuláry | SUPER 10 mm (70x) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Barlowova čočka | 2x |
| Hledáček | optický, 5x24 |
| Okulárový výtah | ozubnice s pastorkem |
| Filtry v sadě | lunární |
| Stativ | hliník |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | altazimutální, AZ2 |
| Materiál montáže | hliník |
| Typ uživatele | pro děti, začátečníci |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | snadný postup |
| Pozorovaný objekt | planety sluneční soustavy, pozemské objekty |
| Bohaté příslušenství | ✓ |
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vše o Levenhuk Strike NG
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Nejlepší je pozorovat hvězdnaté nebe mimo město, kde nejsou lampy a osvětlení. Ale i ve městě lze spatřit mnoho zajímavého
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb