Hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline BASE 70/900 EQ1
Achromatický refraktor. Apertura: 70 mm. Ohnisková vzdálenost: 900 mm
| ID výrobku | 86203 |
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028408 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 110x35x25 cm |
| Přepravní hmotnost | 10.7 kg |
Levenhuk New Skyline BASE 70/900 EQ1 je achromatický refraktor na paralaktické montáži. Je vhodný k pozorování Měsíce, planet Sluneční soustavy a pozemských objektů. Tento model je vybaven vším, co začínající astronom potřebuje: optikou s antireflexní vrstvou pro jasný a ostrý pohled, dvěma okuláry a Barlowovou čočkou pro různá zvětšení a diagonálním zrcátkem pro pohodlné pozorování pozemských objektů. Hvězdářský dalekohled a příslušenství jsou zabaleny v barevné krabici, takže je Levenhuk New Skyline BASE 70/900 EQ1 vynikající volbou jako dárek.
Klasický refraktor
Díky 70mm achromatickému objektivu a ohniskové vzdálenosti 900 mm poskytuje hvězdářský dalekohled jasný a ostrý obraz s minimálním zkreslením. Okuláry 10 mm (90x) a 25 mm (36x) spolu s Barlowovou čočkou 2x poskytují solidní rozsah zvětšení pro rozsáhlé pohledy i detailní přiblížení. Optický hledáček 6x24 vám pomůže lokalizovat cíle na obloze, zatímco diagonální zrcátko vám umožní pohodlně pozorovat pozemské objekty.
Paralaktická montáž EQ1
Hvězdářský dalekohled je namontován na paralaktické montáži EQ1, která umožňuje plynulé a přesné sledování nebeských objektů a kompenzuje rotaci Země. Díky ovladačům jemného pohybu je jemné nastavení snadné a přesné. Nohy stativu lze nastavit do různých výšek a díky přihrádce na příslušenství jsou další okuláry snadno dostupné. Systém protizávaží minimalizuje vibrace, a proto zůstane váš obraz stabilní i při větším zvětšení.
Klíčové vlastnosti:
- Kompletní sada příslušenství: budete mít k dispozici vše, co k pozorování potřebujete
- 70mm refraktor s ohniskovou vzdáleností 900 mm pro vynikající optický výkon pro začátečníky
- Čočky s antireflexní vrstvou pro maximální propustnost světla
- Paralaktická montáž EQ1 umožňuje přesné sledování astronomických objektů na obloze
- Hliníkový stativ s nastavitelnými nohami pro pozorovatele všech výšek
- Hvězdářský dalekohled je dodáván v atraktivním balení a je připraven k darování
Obsah sady:
- Optický tubus hvězdářského dalekohledu
- Okulár SUPER 10 mm, 1,25"
- Okulár SUPER 25 mm, 1,25"
- Diagonální zrcátko 90° (1,25")
- Barlowova čočka 2х, 1,25"
- Optický hledáček 6x24
- Paralaktická montáž EQ1
- Ovládací knoflíky pro pomalý pohyb
- Protizávaží
- Tyč protizávaží
- Hliníkový stativ
- Přihrádka na příslušenství
- Návod k použití a záruční list
| ID výrobku | 86203 |
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028408 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 110x35x25 cm |
| Přepravní hmotnost | 10.7 kg |
| Optická konstrukce | refraktor |
| Optické schéma | achromatický |
| Průměr objektivu (apertura), mm | 70 |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 900 |
| Maximální zvětšení, x | 140 |
| Poměr apertury | f/12.8 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 1.64 |
| Limitní hvězdná velikost | 11 |
| Okuláry | SUPER 10 mm (90x), SUPER 25 mm (36x) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Barlowova čočka | 2x |
| Hledáček | optický, 6x24 |
| Okulárový výtah | ozubnice s pastorkem |
| Stativ | hliník |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | nastavitelný systém |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | paralaktická, EQ1 |
| Materiál montáže | hliník |
| Maximální užitečné zatížení, kg | 3 |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Typ uživatele | začátečníci |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | snadný postup |
| Pozorovaný objekt | planety sluneční soustavy, pozemské objekty |
| Bohaté příslušenství | ✓ |
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vše o Levenhuk Strike NG
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Nejlepší je pozorovat hvězdnaté nebe mimo město, kde nejsou lampy a osvětlení. Ale i ve městě lze spatřit mnoho zajímavého
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb