Hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline BASE 76/700 AZ1
Newtonův reflektor. Apertura: 76 mm. Ohnisková vzdálenost: 700 mm
| ID výrobku | 86202 |
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028392 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 99x32x26 cm |
| Přepravní hmotnost | 6.88 kg |
Levenhuk New Skyline BASE 76/700 AZ1 je klasický, snadno použitelný Newtonův reflektor. Můžete s ním prozkoumat měsíční krátery, planety Sluneční soustavy, hvězdokupy a téměř všechny objekty v Messierově katalogu. Tento přístroj je určen pro začínající astronomy všech věkových kategorií a je ideální pro pozorování v terénu mimo světla měst. Klíčovou výhodou tohoto hvězdářského dalekohledu je jeho rozsáhlá sada: vše, co potřebujete k pozorování, je již součástí balení.
Zrcadlová optika
Optika hvězdářského dalekohledu poskytuje čistý, vysoce kontrastní obraz s vynikajícím rozlišením a minimálním zkreslením barev. Součástí dodávky je okulár 10 mm a okulár 25 mm, takže můžete snadno přepínat mezi různými zvětšeními. Okulár 25 mm poskytuje široké zorné pole, které je ideální pro prohlížení oblohy a vyhledávání objektů. Chcete-li získat detailní obraz při velkém zvětšení, použijte 10mm okulár. Barlowova čočka 2x zdvojnásobuje zvětšení každého okuláru.
Snadné ovládání
Tento model se dodává včetně alt-azimutální montáže AZ1. Lehký hvězdářský dalekohled s jednoduchou konstrukcí zvládne ovládat i dítě. Ruční zaměřování hvězdářského dalekohledu je skvělý praktický způsob, jak se naučit souhvězdí a orientovat se na noční obloze. Přiložený optický hledáček 6x24 nabízí široké zorné pole, které vám umožní rychle spatřit požadovaný cíl na obloze.
Konstrukční vlastnosti
Odolný hliníkový stativ zaručuje stabilní obraz během pozorování a bezpečně hvězdářský dalekohled drží. Nohy jsou nastavitelné od 650 mm do 1200 mm, takže mohou pohodlně pozorovat dospělí i děti. Díky přihrádce na příslušenství budete mít veškeré příslušenství snadno po ruce.
Klíčové vlastnosti:
- Newtonův reflektor pro čistý obraz s minimálním zkreslením
- Vynikající výkon při pozorování Sluneční soustavy i objektů hlubokého vesmíru
- Snadno použitelná alt-azimutální montáž AZ1 nevyžaduje žádné zdlouhavé nastavování ani učení
- Nastavitelný hliníkový stativ, který se přizpůsobí výšce pozorovatele
- Ideální volba pro děti a začátečníky
Obsah sady:
- Optický tubus hvězdářského dalekohledu
- Okulár SUPER 10 mm, 1,25"
- Okulár SUPER 25 mm, 1,25"
- Barlowova čočka 2x, 1,25"
- Optický hledáček 6х24
- Alt-azimutální montáž (AZ1)
- Hliníkový stativ
- Přihrádka na příslušenství
- Návod k použití a záruční list
| ID výrobku | 86202 |
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555028392 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 99x32x26 cm |
| Přepravní hmotnost | 6.88 kg |
| Optická konstrukce | reflektor |
| Optické schéma | Newtonian |
| Průměr objektivu (apertura), mm | 76 |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 700 |
| Maximální zvětšení, x | 150 |
| Poměr apertury | f/9.2 |
| Práh rozlišení, úhlových vteřin | 1.75 |
| Limitní hvězdná velikost | 11 |
| Okuláry | SUPER 10 mm (70x), SUPER 25 mm (28x) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Barlowova čočka | 2x |
| Hledáček | optický, 6x24 |
| Stativ | hliník |
| Výška stativu (nastavitelná), mm | 650–1200 |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | altazimutální, AZ1 |
| Materiál montáže | hliník |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Typ uživatele | pro děti, začátečníci |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | snadný postup |
| Pozorovaný objekt | planety Sluneční soustavy a objekty hlubokého vesmíru |
| Bohaté příslušenství | ✓ |
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vše o Levenhuk Strike NG
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Nejlepší je pozorovat hvězdnaté nebe mimo město, kde nejsou lampy a osvětlení. Ale i ve městě lze spatřit mnoho zajímavého
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb