Hvězdářský dalekohled Levenhuk New Skyline PLUS 90/900 AZ3
Achromatický refraktor. Průměr čočky: 90 mm. Ohnisková vzdálenost: 900 mm
| ID výrobku | 86208 |
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555027012 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 104x45x25 cm |
| Přepravní hmotnost | 11.2 kg |
Levenhuk New Skyline PLUS 90/900 AZ3 je achromatický refraktor, který je primárně určen pro zkoumání naší Sluneční soustavy, ačkoli otevírá dveře i k mnoha objektům hlubokého vesmíru. Tímto hvězdářským dalekohledem můžete sledovat fáze Merkuru, studovat měsíční krátery, pozorovat Cassiniho dělení v Saturnových prstencích a sledovat měsíce obíhající kolem Jupiteru. Odhaluje také dvojhvězdy, desítky mlhovin a všechny objekty v Messierově katalogu. Tento hvězdářský dalekohled se solidním optickým výkonem a bohatou sadou dodávaného příslušenství potěší i zkušeného astronoma.
Pokročilá optika
90mm objektiv s vícenásobnou antireflexní vrstvou na všech prvcích zajišťuje jasný a kontrastní obraz i při hledání slabě viditelných objektů. S ohniskovou vzdáleností 900 mm můžete zvýšit zvětšení, aniž byste museli obětovat jas. Hvězdářský dalekohled se dodává s okuláry 10 mm a 25 mm, které poskytují zvětšení 90x a 36x. Kolmý hranol poskytuje správně orientovaný obraz, takže nástroj můžete používat i pro pozemské pozorování. Funguje stejně jako pozorovací dalekohled, obraz je správně orientovaný a není stranově převrácený. Optický hledáček 6x30 s širokým zorným polem vám pomůže rychle lokalizovat cíle.
Alt-azimutální montáž AZ3
Hvězdářský dalekohled je umístěn na alt-azimutální montáži AZ3, která je vybavena flexibilním ovládáním jemného pohybu. To umožňuje při sledování objektů pohybujících se po obloze plynulé posouvání podél obou os. Montáž má vysokou nosnost a bezpečně drží hvězdářský dalekohled na místě, jakmile najdete svůj cíl.
Vytvořen pro víc než jen pozorování
Tento hvězdářský dalekohled se skvěle hodí i pro základní astrofotografování. Okulárový výtah je vybaven T-závitem pro připojení digitální zrcadlovky. Odolný hliníkový stativ udržuje vibrace na minimu a přihrádka na příslušenství uchovává veškeré potřebné příslušenství na dosah. Nohy jsou výškově nastavitelné od 710 mm do 1210 mm, což usnadňuje přizpůsobení hvězdářského dalekohledu výšce pozorovatele nebo danému terénu.
Klíčové vlastnosti:
- Výkonná optika s objektivem s aperturou 90 mm, vícenásobnou antireflexní vrstvou a ohniskovou vzdáleností 900 mm poskytuje skvělý výhled na blízké planety i vzdálené galaxie
- Hladce pracující alt-azimutální montáž AZ3 s ovládáním jemného pohybu umožňuje snadné sledování objektů
- Kolmý hranol zajišťuje správně orientovaný obraz, takže tento hvězdářský dalekohled můžete používat i pro pozemské pozorování
- T-závit umožňuje připojit digitální zrcadlovku a vyzkoušet si astrofotografování (s dalším příslušenstvím)
Obsah sady:
- Optický tubus hvězdářského dalekohledu
- Okulár SUPER 10 mm, 1,25"
- Okulár SUPER 25 mm, 1,25"
- Kolmý hranol
- Optický hledáček 6x30
- Alt-azimutální montáž (AZ3)
- Hliníkový stativ
- Přihrádka na příslušenství
- Návod k použití a záruční list
| ID výrobku | 86208 |
| Značka | Levenhuk, Inc., USA |
| Záruka | životnost |
| EAN | 5905555027012 |
| Velikost balení (DxŠxV) | 104x45x25 cm |
| Přepravní hmotnost | 11.2 kg |
| Optická konstrukce | refraktor |
| Optické schéma | achromatický |
| Povrchová úprava optiky | vícenásobná antireflexní vrstva na všech optických prvcích |
| Průměr objektivu (apertura), mm | 90 |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 900 |
| Maximální zvětšení, x | 180 |
| Poměr apertury | f/10 |
| Limitní hvězdná velikost | 12.9 |
| Okuláry | SUPER 10 mm (90x), SUPER 25 mm (36x) |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25 |
| Hledáček | optický, 6x30 |
| Okulárový výtah | ozubnice s pastorkem |
| Stativ | hliník |
| Zásobník na příslušenství | ✓ |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Montáž | altazimutální, AZ3 |
| Další vlastnosti | standardní T-závit (M42) pro montáž SLR fotoaparátu |
| Materiál optického tubusu | hliník |
| Hmotnost tubusu, kg | 2.49 |
| Typ uživatele | začátečníci |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | snadný postup |
| Pozorovaný objekt | planety sluneční soustavy, pozemské objekty |
| Bohaté příslušenství | ✓ |
První nastavení teleskopu. Použití jakéhokoli dalekohledu začíná jeho sestavením
Vyhledejte si zajímavou recenzi historie vývoje čočkového teleskopu neboli refraktoru
Velký význam má konstrukce optického tubusu, protože ten nám umožňuje pozorovat všechny krásy vesmíru
Optické vlastnosti, konstrukce, montáž, příslušenství – vše je důležité, když vybíráte dalekohled pro dítě. Dozvíte se, jaký dětský dalekohled zvolit pro malé průzkumníky všech věkových kategorií
V tomto článku jsme shromáždili odpovědi na nejčastější otázky týkající se teleskopů
Vše o Levenhuk Strike NG
Vesmírné objekty, které lze spatřit v teleskopech Levenhuk
Abychom vám celý proces, jak si vybrat teleskop, usnadnili, řekneme si něco o charakteristikách nejoblíbenějších typů moderních dalekohledů
Tento informační leták obsahuje informace o různých typech teleskopů a nejběžnějších chybách začátečníků
Nejlepší je pozorovat hvězdnaté nebe mimo město, kde nejsou lampy a osvětlení. Ale i ve městě lze spatřit mnoho zajímavého
Vše o rozměrech a typech teleskopů, jejich zvětšení a o montážíchb